Karl-Kristopher Tigane aprill 27, 2023

Kasutad endiselt ehituses FB Messengeri, WhatsAppi, Vibert või MS Teams’i?

Jah, ongi lihtne, lihtne lisada grupivestlusesse või saata kiirsõnum, siis kui miskit põleb. Aga millise karuteene Sa sellega endale ja kõigile teistele osapooltele teed?

Ehitusprojektide edukaks elluviimiseks on sujuv ja tõhus kommunikatsioon hädavajalik. Siiski on murettekitav trend, kus ehitussektoris kasutatakse projekti kommunikatsiooniks tavatarbijatele mõeldud suhtlusrakendusi nagu Messenger, WhatsApp, Viber vms.
Käsitleme järgnevalt mõningaid peamisi põhjuseid, miks see probleemiks võib osutuda:

 • Andmete turvalisus:
  Tavatarbijatele mõeldud suhtlusrakendused ei paku ehitusprojektide teabe jaoks vajalikku andmeturvalisuse taset. See seab projektiinfo ohtu ning võib põhjustada konfidentsiaalsete andmete lekkimist.
 • Rööprähklemine kui igapäev
  Tavatarbijatele mõeldud suhtlusrakendused ei ole loodud keerukate ehitusprojektide kommunikatsioonivoogude haldamiseks, muutes projektiinfo killustatuks, raskesti leitavaks ja korraldatavaks. Tulemus on valeotsused, viivitused ja ebameeldivad üllatused.
 • Puudulik projektilogi
  Tavalised suhtlusrakendused ei võimalda ülevaatlikult auditeerida projektis toimunut ning paku logi muudatuste jälgmiseks.
 • Piiratud failihaldus
  Projekti dokumentatsioon (failid / joonised) ületavad tihti tavakasutuseks mõeldud suhtlusrakenduste failide koguste ja andmemahtude piiranguid ning kahandavad oluliselt edastatud meedia (pildid / videod) kvaliteeti.
 • Monitoorimine
  Tavakasutuse suhtlusrakendused ei järgi standardeid ning meetmeid, võides seada ehitusettevõtte õiguslikku ohtu.
 • Vastutuse puudumine
  Messengeris, WhatsApis ja Viberis puudub võimalus jälgida töövoogu, ülesandeid, tähtaegu ning vastutust, mistõttu vajab ettevõte omakorda monitoorimistarkvara selle halduseks.
 • Osapoolte lisamine ja eemaldamine
  Uute osapoolte lisamine on tülikas, kuna nad peavad läbima mitme platvormi vahel hallatud sõnumite ajalugu, et end toimuvaga kurssi viia. Teisalt ka osapoole lahkumisel võib juhtuda, et oluline projektiinfo lahkub koos temaga.

Kasutades ehitusprotsessides tavakasutajatele suunatud sõnumirakendusi, loote ebasobiva pinnase kommunikatsiooni vahetuks ning ladusaks toimimiseks. Sel põhjusel on oluline teha valik tarkvara kasuks, mis on spetsiaalselt kohaldatud katmaks tõhusa ja turvalise kommunikatsiooni põhivajadusi ning võimaldades vältida valeotsuseid, viivitusi ja ebameeldivaid üllatusi. Oleme Bildlys võtnud enda missiooniks luua ettevõtetele projektide kommunikatsiooniks sobiv ökosüsteem, mis aitab teid sel teekonnal juba tõestatud kujul ja moel.